Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-UFB200FA60P
VS-UFB200FA60P picture photo
Mfg. Part Number
VS-UFB200FA60P
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
MODULE DIODE 600V 200A SOT-227
Datasheet Download
VS-UFB200FA60P.pdf
Availability of VS-UFB200FA60P
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
VS-UFB200FA60P Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-UFB200FA60P
Internal Part NumberEIS-VS-UFB200FA60P
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 03/Feb/2014
Standard Package180
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-UFB200FA60P
Related LinksVS-UFB2, VS-UFB200FA60P Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-UFB200FA60P Details Description
Related parts for VS-UFB200FA60P
IC OCT TRANSP LATCH 3ST 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 20PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 8SOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 120POS .050 SMD datasheet.pdf
TYPE4 SFTY LGHT CRTN AT 503MM datasheet.pdf
TEST LEAD STACK BANANA 12" YELLO datasheet.pdf