Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-VSKC250-12PBF
VS-VSKC250-12PBF picture photo
Mfg. Part Number
VS-VSKC250-12PBF
Brief Description
MOD DIODE 1200V 250A MAGN-A-PAK
Datasheet Download
VS-VSKC250-12PBF.pdf
Availability of VS-VSKC250-12PBF
QUANTITY
VS-VSKC250-12PBF Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-VSKC250-12PBF
Internal Part NumberEIS-VS-VSKC250-12PBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-VSKC250-12PBF
Related LinksVS-VSKC2, VS-VSKC250-12PBF Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-VSKC250-12PBF Details Description
Related parts for VS-VSKC250-12PBF
DIODE BAND-SWITCHING 35V SOD523 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS GOLD SMD datasheet.pdf
CAP FILM 22UF 10% 1.4KVAC SCREW datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf