Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-VSKD250-08PBF
VS-VSKD250-08PBF picture photo
Mfg. Part Number
VS-VSKD250-08PBF
Brief Description
POWER MODULE 800V 250A MAGNAPAK
Datasheet Download
VS-VSKD250-08PBF.pdf
Availability of VS-VSKD250-08PBF
QUANTITY
VS-VSKD250-08PBF Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-VSKD250-08PBF
Internal Part NumberEIS-VS-VSKD250-08PBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-VSKD250-08PBF
Related LinksVS-VSKD2, VS-VSKD250-08PBF Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-VSKD250-08PBF Details Description
Related parts for VS-VSKD250-08PBF
IC BUS BUFF TRI-ST N-INV SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS VERT DL .100 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 12PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
INDICATOR 8MM FIXED YEL 12V WIRE datasheet.pdf
MODULE FEMALE 5POS CRIMP/SCREW datasheet.pdf