Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-VSKD270-16PBF
VS-VSKD270-16PBF picture photo
Mfg. Part Number
VS-VSKD270-16PBF
Brief Description
POWER MODULE 1600V 270A MAGNAPAK
Datasheet Download
VS-VSKD270-16PBF.pdf
Availability of VS-VSKD270-16PBF
QUANTITY
VS-VSKD270-16PBF Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-VSKD270-16PBF
Internal Part NumberEIS-VS-VSKD270-16PBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-VSKD270-16PBF
Related LinksVS-VSKD2, VS-VSKD270-16PBF Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-VSKD270-16PBF Details Description
Related parts for VS-VSKD270-16PBF
IC REG CTRLR PWM CM 8MSOP datasheet.pdf
IC OPAMP DIFFERENTIAL 8SO datasheet.pdf
IGBT 600V 20A 62W DPAK datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 10% 2312 datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RES SMD 145 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
RJ45 CAT5E RECESSED LED datasheet.pdf
508 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
IC LINE DRIVER 1CH 16QFN datasheet.pdf
SPCWR DCD OPT WAVESURFER 10 datasheet.pdf
FUSE 63M100 500V AC INDUSTRIAL datasheet.pdf