Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-VSKD56/12
VS-VSKD56/12 picture photo
Mfg. Part Number
VS-VSKD56/12
Brief Description
MODULE DIODE 1200V 60A ADD-A-PAK
Datasheet Download
VS-VSKD56/12.pdf
Availability of VS-VSKD56/12
QUANTITY
VS-VSKD56/12 Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-VSKD56/12
Internal Part NumberEIS-VS-VSKD56/12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-VSKD56/12
Related LinksVS-VSK, VS-VSKD56/12 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-VSKD56/12 Details Description
Related parts for VS-VSKD56/12
RES SMD 261K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/1.8V 20SOPWRPAD datasheet.pdf
CONN CHAMP PLUG 40POS STDL MNT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG WHITE 2500' datasheet.pdf
RES 232 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SENSOR PROX NPN 3.3MM 12-24VDC datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf