Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-VSKH430-16PBF
VS-VSKH430-16PBF picture photo
Mfg. Part Number
VS-VSKH430-16PBF
Manufacturer
Product Category
SCRs - Modules
Brief Description
MODULE DIODE 430A SMAGN-A-PAK
Datasheet Download
VS-VSKH430-16PBF.pdf
Availability of VS-VSKH430-16PBF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
VS-VSKH430-16PBF Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-VSKH430-16PBF
Internal Part NumberEIS-VS-VSKH430-16PBF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLPCN-DD-016-2014 Rev 00 01/Aug/2014
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilySCRs - Modules
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-VSKH430-16PBF
Related LinksVS-VSKH4, VS-VSKH430-16PBF Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-VSKH430-16PBF Details Description
Related parts for VS-VSKH430-16PBF
CONN STRAIN RELIEF COVER 2POS datasheet.pdf
KIT CAP ALUM 10UF - 1000UF datasheet.pdf
IC SUPERVISOR OD 1.661V 16TQFN datasheet.pdf
RES 30 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.43 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK 10A 300V 14-22AWG datasheet.pdf
IC OPAMP ISOLATION 100KHZ 8SO datasheet.pdf
SENSOR HAND TYPE 20MM NPN 1112MM datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CARD GUIDE PLASTIC 5.34" datasheet.pdf
TV 30C MIXED PIN J/N RECP datasheet.pdf
CMOS, 240 MHz Triple 10-Bit High Speed Video DAC IC datasheet.pdf