Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-VSKT430-20PBF
VS-VSKT430-20PBF picture photo
Mfg. Part Number
VS-VSKT430-20PBF
Brief Description
MODULE THY 430A SMAGN-A-PAK
Datasheet Download
VS-VSKT430-20PBF.pdf
Availability of VS-VSKT430-20PBF
QUANTITY
VS-VSKT430-20PBF Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-VSKT430-20PBF
Internal Part NumberEIS-VS-VSKT430-20PBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of SCRs, Diodes2 SCRs
Voltage - Off State2000V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)-
Current - On State (It (AV)) (Max)430A
Current - On State (It (RMS)) (Max)675A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)15700A, 16400A
Current - Hold (Ih) (Max)500mA
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseSUPER MAGN-A-PAK
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-VSKT430-20PBF
Related LinksVS-VSKT4, VS-VSKT430-20PBF Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-VSKT430-20PBF Details Description
Related parts for VS-VSKT430-20PBF
CONN BASE SIDE ENTRY SZ3 PG16 datasheet.pdf
RES SMD 2.61KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED FOCUS 5-30MM NPN 24V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 24VDC PUSH-PULL datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
IMPACT ORTHO DC 5X12 GL SN datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS SQ FLNG W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES SMD 4.53 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 1.25W DO214AC datasheet.pdf