Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-VSUD410CW60
VS-VSUD410CW60 picture photo
Mfg. Part Number
VS-VSUD410CW60
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
MODULE DIODE 400A TO-244
Datasheet Download
VS-VSUD410CW60.pdf
Availability of VS-VSUD410CW60
QUANTITY
VS-VSUD410CW60 Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-VSUD410CW60
Internal Part NumberEIS-VS-VSUD410CW60
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginDD-017-2014 Rev 0 04/Aug/2014
Standard Package10
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-VSUD410CW60
Related LinksVS-VSUD, VS-VSUD410CW60 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-VSUD410CW60 Details Description
Related parts for VS-VSUD410CW60
RES 200 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC 14-STAGE BIN COUNTER 16SOIC datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 17 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 82A TO-220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 10% 640VAC QC TERM datasheet.pdf