Artesyn Embedded Technologies VS8-L5-B5-20-458-CE
VS8-L5-B5-20-458-CE picture photo
Mfg. Part Number
VS8-L5-B5-20-458-CE
Manufacturer
Product Category
AC DC Converters
Brief Description
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY
Datasheet Download
VS8-L5-B5-20-458-CE.pdf
Availability of VS8-L5-B5-20-458-CE
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
VS8-L5-B5-20-458-CE Order Process
Ship out your order
Specifications of VS8-L5-B5-20-458-CE
Internal Part NumberEIS-VS8-L5-B5-20-458-CE
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Converters
SeriesVS
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS8-L5-B5-20-458-CE
Related LinksVS8-L5-B5, VS8-L5-B5-20-458-CE Datasheet, Artesyn Embedded Technologies Distributor
VS8-L5-B5-20-458-CE Details Description
Related parts for VS8-L5-B5-20-458-CE
IC MPU RESET CIRC 2.63V SOT23-3 datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 800MHZ 783FCBGA datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
OSC MEMS 57.849MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 56 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.08KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 75UH 8A 23 MOHM TH datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.4VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 76.8K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf