Virtium Technology Inc. VSFCS2PI032G-100
VSFCS2PI032G-100 picture photo
Mfg. Part Number
VSFCS2PI032G-100
Manufacturer
Product Category
Memory Cards
Brief Description
MEMORY CARD CFAST 32GB SLC
Datasheet Download
VSFCS2PI032G-100.pdf
Availability of VSFCS2PI032G-100
QUANTITY
VSFCS2PI032G-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of VSFCS2PI032G-100
Internal Part NumberEIS-VSFCS2PI032G-100
Category Memory Cards, Modules
FamilyMemory Cards
SeriesStorFly® CFast
Memory TypeCFast
Memory Size32GB
Speed-
TechnologySLC
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VSFCS2PI032G-100
Related LinksVSFCS2PI, VSFCS2PI032G-100 Datasheet, Virtium Technology Inc. Distributor
VSFCS2PI032G-100 Details Description
Related parts for VSFCS2PI032G-100
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IGBT 1200V 16.5A 125W TO247 datasheet.pdf
AUDIO SOCKET 2.5MM 2P SOLDER datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 550MA 500 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf