Vishay Thin Film VSSR1601472GTF
VSSR1601472GTF picture photo
Mfg. Part Number
VSSR1601472GTF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 4.7K OHM 16SSOP
Datasheet Download
VSSR1601472GTF.pdf
Availability of VSSR1601472GTF
QUANTITY
VSSR1601472GTF Order Process
Ship out your order
Specifications of VSSR1601472GTF
Internal Part NumberEIS-VSSR1601472GTF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVSSR Series Resistor Networks
Standard Package2,500
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesVSSR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-SSOP
Size / Dimension0.193" L x 0.154" W (4.90mm x 3.91mm)
Height0.069" (1.76mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VSSR1601472GTF
Related LinksVSSR160, VSSR1601472GTF Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
VSSR1601472GTF Details Description
Related parts for VSSR1601472GTF
CAP TANT 22UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC TXRX RS232/485/422 MULTIPRTCL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
PLAIN FINISH RECT CAN MNTING datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
BOARD EVAL LM27403 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
FAN - 603-1337/WM2312TR/WM2001 datasheet.pdf
CAP TRIM 1-75PF 750V SURF MOUNT datasheet.pdf