Vishay Thin Film VSSR1603221JUF
VSSR1603221JUF picture photo
Mfg. Part Number
VSSR1603221JUF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 220 OHM 16SSOP
Datasheet Download
VSSR1603221JUF.pdf
Availability of VSSR1603221JUF
QUANTITY
VSSR1603221JUF Order Process
Ship out your order
Specifications of VSSR1603221JUF
Internal Part NumberEIS-VSSR1603221JUF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVSSR Series Resistor Networks
Standard Package98
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesVSSR
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-SSOP
Size / Dimension0.193" L x 0.154" W (4.90mm x 3.91mm)
Height0.069" (1.76mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VSSR1603221JUF
Related LinksVSSR160, VSSR1603221JUF Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
VSSR1603221JUF Details Description
Related parts for VSSR1603221JUF
CAP THIN FILM 0.6PF 25V 0201 datasheet.pdf
TRANS NPN 32V 2A ATV datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 250MW SOD882 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 20A 500VAC 250VDC datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 80POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 17POS STR GOLD datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 205 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES SMD 6.49KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT datasheet.pdf