Vishay Thin Film VSSR2001202JUF
VSSR2001202JUF picture photo
Mfg. Part Number
VSSR2001202JUF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 19 RES 2K OHM 20SSOP
Datasheet Download
VSSR2001202JUF.pdf
Availability of VSSR2001202JUF
QUANTITY
VSSR2001202JUF Order Process
Ship out your order
Specifications of VSSR2001202JUF
Internal Part NumberEIS-VSSR2001202JUF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVSSR Series Resistor Networks
Standard Package55
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesVSSR
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±5%
Number of Resistors19
Number of Pins20
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package20-SSOP
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.66mm x 3.91mm)
Height0.069" (1.76mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VSSR2001202JUF
Related LinksVSSR200, VSSR2001202JUF Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
VSSR2001202JUF Details Description
Related parts for VSSR2001202JUF
SURGE SUPP ISOBAR 2 OUT/DIRECT datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS 0.6MM R/A SMD AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
INDICATOR PRESS TO TEST datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS PIN datasheet.pdf
RA GANGED RF RCPT 4POS datasheet.pdf
CAP TANT 560UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 15PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
TPUTTY 502 FG2 090 18" X 18" datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 10.1A 11.4 MOHM datasheet.pdf