Vishay Thin Film VSSR2401272JTF
VSSR2401272JTF picture photo
Mfg. Part Number
VSSR2401272JTF
Brief Description
RES ARRAY 23 RES 2.7K OHM 24SSOP
Datasheet Download
VSSR2401272JTF.pdf
Availability of VSSR2401272JTF
QUANTITY
VSSR2401272JTF Order Process
Ship out your order
Specifications of VSSR2401272JTF
Internal Part NumberEIS-VSSR2401272JTF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVSSR Series Resistor Networks
Standard Package2,500
SeriesVSSR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±5%
Number of Resistors23
Number of Pins24
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package24-SSOP
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.66mm x 3.91mm)
Height0.069" (1.76mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VSSR2401272JTF
Related LinksVSSR240, VSSR2401272JTF Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
VSSR2401272JTF Details Description
Related parts for VSSR2401272JTF
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 9.72VWM 17.3VC MELF datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS 0.4MM SMD R/A datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 200MW SOD323 datasheet.pdf