Vishay Thin Film VSSR2403470GTF
VSSR2403470GTF picture photo
Mfg. Part Number
VSSR2403470GTF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 12 RES 47 OHM 24SSOP
Datasheet Download
VSSR2403470GTF.pdf
Availability of VSSR2403470GTF
QUANTITY
VSSR2403470GTF Order Process
Ship out your order
Specifications of VSSR2403470GTF
Internal Part NumberEIS-VSSR2403470GTF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVSSR Series Resistor Networks
Standard Package2,500
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesVSSR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47
Tolerance±2%
Number of Resistors12
Number of Pins24
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package24-SSOP
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.66mm x 3.91mm)
Height0.069" (1.76mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VSSR2403470GTF
Related LinksVSSR240, VSSR2403470GTF Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
VSSR2403470GTF Details Description
Related parts for VSSR2403470GTF
FIXED IND 270NH 300MA 1.3 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
DSUB CRIMP CONTACT SOCK datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
IC BUS SWITCH DUAL 1X1 8DFN datasheet.pdf
RES 5.17K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 300 OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
TRANS RF 2.3GHZ NI780S-2L4S datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf