CUI Inc. VSUU-120-T3125A
VSUU-120-T3125A picture photo
Mfg. Part Number
VSUU-120-T3125A
Brief Description
AC/DC CNVRTR 3.3V 12V -5V 120W
Datasheet Download
VSUU-120-T3125A.pdf
Availability of VSUU-120-T3125A
QUANTITY
VSUU-120-T3125A Order Process
Ship out your order
Specifications of VSUU-120-T3125A
Internal Part NumberEIS-VSUU-120-T3125A
Standard Package1
Number of Outputs3
Voltage - Input90 ~ 260 VAC
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 212V
Voltage - Output 3-5V
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)15A, 4A, 800mA
Power (Watts)120W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation4.242kV (4242V)
Efficiency80%
Operating Temperature0°C ~ 70°C (With Derating)
FeaturesPFC, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension5.00" L x 3.00" W x 1.28" H (127.0mm x 76.2mm x 32.5mm)
Minimum Load RequiredNo
ApprovalsCE, cURus
Power (Watts) - Max91W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VSUU-120-T3125A
Related LinksVSUU-12, VSUU-120-T3125A Datasheet, CUI Inc. Distributor
VSUU-120-T3125A Details Description
Related parts for VSUU-120-T3125A
CONN HEADER 17POS .100 RT/A SMD datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TAS5631DKD2 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG GREEN 500' datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER ROTARY datasheet.pdf
OUTSIDE CORNER FITTING W/O BEND datasheet.pdf
OSC MEMS 148.3516MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf