CUI Inc. VSUU-120-T3512A
VSUU-120-T3512A picture photo
Mfg. Part Number
VSUU-120-T3512A
Brief Description
AC/DC CNVRTR 3.3V 5V -12V 120W
Datasheet Download
VSUU-120-T3512A.pdf
Availability of VSUU-120-T3512A
QUANTITY
VSUU-120-T3512A Order Process
Ship out your order
Specifications of VSUU-120-T3512A
Internal Part NumberEIS-VSUU-120-T3512A
Standard Package1
Number of Outputs3
Voltage - Input90 ~ 260 VAC
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 25V
Voltage - Output 3-12V
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)15A, 6A, 1A
Power (Watts)120W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation4.242kV (4242V)
Efficiency80%
Operating Temperature0°C ~ 70°C (With Derating)
FeaturesPFC, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension5.00" L x 3.00" W x 1.28" H (127.0mm x 76.2mm x 32.5mm)
Minimum Load RequiredNo
ApprovalsCE, cURus
Power (Watts) - Max120W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VSUU-120-T3512A
Related LinksVSUU-12, VSUU-120-T3512A Datasheet, CUI Inc. Distributor
VSUU-120-T3512A Details Description
Related parts for VSUU-120-T3512A
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 50K OHM 5% 12W datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:10 150MHZ 32LQFP datasheet.pdf
EDGECARD 120POS DIP R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 20mA Backlight 20-HTSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
OSC MEMS 8.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf