Virtium Technology Inc. VTDU21PI064G-100
VTDU21PI064G-100 picture photo
Mfg. Part Number
VTDU21PI064G-100
Manufacturer
Product Category
Solid State Drives (SSDs)
Brief Description
SSD EUSB 2 10PIN 2.54MM 64GB SLC
Datasheet Download
VTDU21PI064G-100.pdf
Availability of VTDU21PI064G-100
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
VTDU21PI064G-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of VTDU21PI064G-100
Internal Part NumberEIS-VTDU21PI064G-100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Memory Cards, Modules
FamilySolid State Drives (SSDs)
SeriesTuffDrive®
Memory Size64GB
Memory TypeFLASH - NAND (SLC)
Form FactorDisk-On-Module, eUSB
Speed - Read37MB/s
Speed - Write35MB/s
Voltage - Supply-
Type-
Current - Max-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
Size / Dimension36.90mm x 26.60mm x 9.75mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VTDU21PI064G-100
Related LinksVTDU21PI, VTDU21PI064G-100 Datasheet, Virtium Technology Inc. Distributor
VTDU21PI064G-100 Details Description
Related parts for VTDU21PI064G-100
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 120V datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
CARD EDGE 10POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CBL 1COND 10AWG 600V TAN 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 39UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
AIRMAX datasheet.pdf
SHIELD TERMINATOR datasheet.pdf
LED DRIVER 200W 8330MA DIMMABLE datasheet.pdf