Virtium Technology Inc. VTDU22PI064G-100
VTDU22PI064G-100 picture photo
Mfg. Part Number
VTDU22PI064G-100
Manufacturer
Product Category
Solid State Drives (SSDs)
Brief Description
SSD EUSB 2 10PIN 2.00MM 64GB SLC
Datasheet Download
VTDU22PI064G-100.pdf
Availability of VTDU22PI064G-100
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
VTDU22PI064G-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of VTDU22PI064G-100
Internal Part NumberEIS-VTDU22PI064G-100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Memory Cards, Modules
FamilySolid State Drives (SSDs)
SeriesTuffDrive®
Memory Size64GB
Memory TypeFLASH - NAND (SLC)
Form FactorDisk-On-Module, eUSB
Speed - Read37MB/s
Speed - Write35MB/s
Voltage - Supply-
Type-
Current - Max-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
Size / Dimension36.90mm x 26.60mm x 5.95mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VTDU22PI064G-100
Related LinksVTDU22PI, VTDU22PI064G-100 Datasheet, Virtium Technology Inc. Distributor
VTDU22PI064G-100 Details Description
Related parts for VTDU22PI064G-100
IDC CABLE - MSR20K/MC20F/MCG20K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 210PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 100TQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 35.8VC SMP datasheet.pdf
10 LIC CXONEV4 UPGD CD datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
CIR BRKR 1.5A 250VAC 65VDC datasheet.pdf
FFC 1 TYPE A 37 CKTS LGT 127 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 12AWG VIOLET 500' datasheet.pdf
LED COB WHT datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X5R 0805 datasheet.pdf