Vishay/BCcomponents VY1220K31U2JG6TV0
VY1220K31U2JG6TV0 picture photo
Mfg. Part Number
VY1220K31U2JG6TV0
Brief Description
CAP CER 22PF 760VAC U2J RADIAL
Datasheet Download
VY1220K31U2JG6TV0.pdf
Availability of VY1220K31U2JG6TV0
QUANTITY
VY1220K31U2JG6TV0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY1220K31U2JG6TV0
Internal Part NumberEIS-VY1220K31U2JG6TV0
3D ModelVY1.stp
Standard Package500
SeriesVY1
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY1220K31U2JG6TV0
Related LinksVY1220K3, VY1220K31U2JG6TV0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY1220K31U2JG6TV0 Details Description
Related parts for VY1220K31U2JG6TV0
RES ARRAY 9 RES 68K OHM 10SIP datasheet.pdf
DIODE TUNING SS 200V SOT23 datasheet.pdf
CONV DC/DC 25W .8-2.5VOUT 10A datasheet.pdf
CONN CAP HOUSING 1POS RED datasheet.pdf
RES 250 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 305 TYP datasheet.pdf
CONN MAGJACK 4PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
SENSOR OPTO SLOT SWITCH datasheet.pdf
D SUB SLIDE LOCK ASSBLY datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 300W datasheet.pdf