Vishay/BCcomponents VY1220K31U2JG6UV0
VY1220K31U2JG6UV0 picture photo
Mfg. Part Number
VY1220K31U2JG6UV0
Brief Description
CAP CER 22PF 760VAC U2J RADIAL
Datasheet Download
VY1220K31U2JG6UV0.pdf
Availability of VY1220K31U2JG6UV0
QUANTITY
VY1220K31U2JG6UV0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY1220K31U2JG6UV0
Internal Part NumberEIS-VY1220K31U2JG6UV0
3D ModelVY1.stp
Standard Package750
SeriesVY1
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY1220K31U2JG6UV0
Related LinksVY1220K3, VY1220K31U2JG6UV0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY1220K31U2JG6UV0 Details Description
Related parts for VY1220K31U2JG6UV0
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 209BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN ARRAY FEMALE 300POS SMD datasheet.pdf
IC REDRIVER 2CH 20VFQFPN datasheet.pdf
SHRINK BOOT ADAPTER SHELL SZ 21 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf
MICROGRAPH SYSTEM, ALU SET 3 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS PIN datasheet.pdf