Vishay/BCcomponents VY1221K31Y5SG6XT0
VY1221K31Y5SG6XT0 picture photo
Mfg. Part Number
VY1221K31Y5SG6XT0
Brief Description
CAP CER 220PF 760VAC Y5S RADIAL
Datasheet Download
VY1221K31Y5SG6XT0.pdf
Availability of VY1221K31Y5SG6XT0
QUANTITY
VY1221K31Y5SG6XT0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY1221K31Y5SG6XT0
Internal Part NumberEIS-VY1221K31Y5SG6XT0
3D ModelVY1.stp
Standard Package3,000
SeriesVY1
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5S
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY1221K31Y5SG6XT0
Related LinksVY1221K3, VY1221K31Y5SG6XT0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY1221K31Y5SG6XT0 Details Description
Related parts for VY1221K31Y5SG6XT0
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.295" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 210PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 390PF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
OSC XO 28.63636MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CAP CER 10PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
COVER BTS 24 KIT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG BLACK 100' datasheet.pdf
SCR 800V 40A TO-48 datasheet.pdf