Vishay/BCcomponents VY1222M47Y5UQ6BV0
VY1222M47Y5UQ6BV0 picture photo
Mfg. Part Number
VY1222M47Y5UQ6BV0
Brief Description
CAP CER 2200PF 760VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY1222M47Y5UQ6BV0.pdf
Availability of VY1222M47Y5UQ6BV0
QUANTITY
VY1222M47Y5UQ6BV0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY1222M47Y5UQ6BV0
Internal Part NumberEIS-VY1222M47Y5UQ6BV0
3D ModelVY1.stp
Standard Package2,000
SeriesVY1
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max)0.630" (16.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY1222M47Y5UQ6BV0
Related LinksVY1222M4, VY1222M47Y5UQ6BV0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY1222M47Y5UQ6BV0 Details Description
Related parts for VY1222M47Y5UQ6BV0
FUSE GLASS 375MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES 15K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 48.7K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP THIN FILM 3.9PF 50V 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 57POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
3.5MM EURO HEADER VERT BLK AU 20 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf