Vishay/BCcomponents VY1330K31Y5SQ6UV0
VY1330K31Y5SQ6UV0 picture photo
Mfg. Part Number
VY1330K31Y5SQ6UV0
Brief Description
CAP CER 33PF 760VAC Y5S RADIAL
Datasheet Download
VY1330K31Y5SQ6UV0.pdf
Availability of VY1330K31Y5SQ6UV0
QUANTITY
VY1330K31Y5SQ6UV0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY1330K31Y5SQ6UV0
Internal Part NumberEIS-VY1330K31Y5SQ6UV0
3D ModelVY1.stp
Standard Package750
SeriesVY1
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5S
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY1330K31Y5SQ6UV0
Related LinksVY1330K3, VY1330K31Y5SQ6UV0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY1330K31Y5SQ6UV0 Details Description
Related parts for VY1330K31Y5SQ6UV0
IDC CABLE - MSD10K/MC10M/MPK10K datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS7A6301 datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 28V 448W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
OSC MEMS 1.8432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 10% 400VDC RDL datasheet.pdf