Vishay/BCcomponents VY1331K31Y5SG6XT0
VY1331K31Y5SG6XT0 picture photo
Mfg. Part Number
VY1331K31Y5SG6XT0
Brief Description
CAP CER 330PF 760VAC Y5S RADIAL
Datasheet Download
VY1331K31Y5SG6XT0.pdf
Availability of VY1331K31Y5SG6XT0
QUANTITY
VY1331K31Y5SG6XT0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY1331K31Y5SG6XT0
Internal Part NumberEIS-VY1331K31Y5SG6XT0
3D ModelVY1.stp
Standard Package3,000
SeriesVY1
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5S
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY1331K31Y5SG6XT0
Related LinksVY1331K3, VY1331K31Y5SG6XT0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY1331K31Y5SG6XT0 Details Description
Related parts for VY1331K31Y5SG6XT0
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 2W datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 8.43UH SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM CM SOT23-6 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HIGH SPD CARD EDGE 100 POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
HELAGLASS 2.5MM BRD SLV WHITE datasheet.pdf