Vishay/BCcomponents VY1471M31Y5UG63V0
VY1471M31Y5UG63V0 picture photo
Mfg. Part Number
VY1471M31Y5UG63V0
Brief Description
CAP CER 470PF 760VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY1471M31Y5UG63V0.pdf
Availability of VY1471M31Y5UG63V0
QUANTITY
VY1471M31Y5UG63V0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY1471M31Y5UG63V0
Internal Part NumberEIS-VY1471M31Y5UG63V0
3D ModelVY1.stp
Standard Package1,000
SeriesVY1
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY1471M31Y5UG63V0
Related LinksVY1471M3, VY1471M31Y5UG63V0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY1471M31Y5UG63V0 Details Description
Related parts for VY1471M31Y5UG63V0
RES 95.3 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.25A SOT23-6 datasheet.pdf
FIXED IND 0.6NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf
MODULE MATRIX TXRX PCB TRACE ANT datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 23POS GOLD SMD datasheet.pdf
IC TXRX RS232/485 PROG 28WSOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
LED 7-SEG 2DIGIT ORN 0.40" CC datasheet.pdf
HEADER TURRET SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
OSC XO 33.333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 3.6UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf