Vishay/BCcomponents VY1471M31Y5UQ63V0
VY1471M31Y5UQ63V0 picture photo
Mfg. Part Number
VY1471M31Y5UQ63V0
Brief Description
CAP CER 470PF 760VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY1471M31Y5UQ63V0.pdf
Availability of VY1471M31Y5UQ63V0
QUANTITY
VY1471M31Y5UQ63V0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY1471M31Y5UQ63V0
Internal Part NumberEIS-VY1471M31Y5UQ63V0
3D ModelVY1.stp
Standard Package1,000
SeriesVY1
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY1471M31Y5UQ63V0
Related LinksVY1471M3, VY1471M31Y5UQ63V0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY1471M31Y5UQ63V0 Details Description
Related parts for VY1471M31Y5UQ63V0
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARD EDGE 44POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
MF BMI RA HDR BANDOLIER V-0 datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 430MA 1 OHM SMD datasheet.pdf