Vishay/BCcomponents VY1471M31Y5UQ6XT0
VY1471M31Y5UQ6XT0 picture photo
Mfg. Part Number
VY1471M31Y5UQ6XT0
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 470PF 760VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY1471M31Y5UQ6XT0.pdf
Availability of VY1471M31Y5UQ6XT0
QUANTITY
VY1471M31Y5UQ6XT0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY1471M31Y5UQ6XT0
Internal Part NumberEIS-VY1471M31Y5UQ6XT0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVY Series Safety Capacitors
3D ModelVY1.stp
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVY1
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY1471M31Y5UQ6XT0
Related LinksVY1471M3, VY1471M31Y5UQ6XT0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY1471M31Y5UQ6XT0 Details Description
Related parts for VY1471M31Y5UQ6XT0
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC SMC datasheet.pdf
IC PWR MANAGEMENT LI-ION 40VQFN datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf