Vishay/BCcomponents VY1472M63Y5UQ8TLX
VY1472M63Y5UQ8TLX picture photo
Mfg. Part Number
VY1472M63Y5UQ8TLX
Brief Description
CAP CER 4700PF 760VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY1472M63Y5UQ8TLX.pdf
Availability of VY1472M63Y5UQ8TLX
QUANTITY
VY1472M63Y5UQ8TLX Order Process
Ship out your order
Specifications of VY1472M63Y5UQ8TLX
Internal Part NumberEIS-VY1472M63Y5UQ8TLX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVY Series Safety Capacitors
3D ModelVY1.stp
Standard Package500
SeriesVY1
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY1472M63Y5UQ8TLX
Related LinksVY1472M6, VY1472M63Y5UQ8TLX Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY1472M63Y5UQ8TLX Details Description
Related parts for VY1472M63Y5UQ8TLX
IC CPLD 128MC 7NS 132BGA datasheet.pdf
CONN HOUSING XAD 26POS DL 2.5MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R 1808 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 6.3A PNL MNT datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 118MHZ RRO 10VSSOP datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
IC TXRX RS485 FAULT-PROT 8SOIC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.6-3.6V 108W datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf