Vishay/BCcomponents VY2100K29U2JG63V5
VY2100K29U2JG63V5 picture photo
Mfg. Part Number
VY2100K29U2JG63V5
Brief Description
CAP CER 10PF 440VAC U2J RADIAL
Datasheet Download
VY2100K29U2JG63V5.pdf
Availability of VY2100K29U2JG63V5
QUANTITY
VY2100K29U2JG63V5 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2100K29U2JG63V5
Internal Part NumberEIS-VY2100K29U2JG63V5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVY2.stp
Standard Package1,000
SeriesVY2
PackagingBulk
Capacitance10pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2100K29U2JG63V5
Related LinksVY2100K2, VY2100K29U2JG63V5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2100K29U2JG63V5 Details Description
Related parts for VY2100K29U2JG63V5
RES SMD 37.4K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 63.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 315MA 250VAC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT WALL MNT 12POS PIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
IC FPGA 516 I/O 729PBGA datasheet.pdf
RES 549 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFFUSED 2SMD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf