Vishay/BCcomponents VY2100K29U2JG6UV0
VY2100K29U2JG6UV0 picture photo
Mfg. Part Number
VY2100K29U2JG6UV0
Brief Description
CAP CER 10PF 440VAC U2J RADIAL
Datasheet Download
VY2100K29U2JG6UV0.pdf
Availability of VY2100K29U2JG6UV0
QUANTITY
VY2100K29U2JG6UV0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2100K29U2JG6UV0
Internal Part NumberEIS-VY2100K29U2JG6UV0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVY2.stp
Standard Package750
SeriesVY2
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance10pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2100K29U2JG6UV0
Related LinksVY2100K2, VY2100K29U2JG6UV0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2100K29U2JG6UV0 Details Description
Related parts for VY2100K29U2JG6UV0
DIP CABLE - CDR24G/AE24G/CDR24G datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 10% 1210 datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 1.6K OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONN RECEPT 12POS FEMALE T/H datasheet.pdf
SHORTING LINK COMB INSUL 10POLE datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY INLET W/SWITCH 6A datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
QUAD-LEVEL 3MM T1 G-G-R-R datasheet.pdf