Vishay/BCcomponents VY2150K29U2JG6TV7
VY2150K29U2JG6TV7 picture photo
Mfg. Part Number
VY2150K29U2JG6TV7
Brief Description
CAP CER 15PF 440VAC U2J RADIAL
Datasheet Download
VY2150K29U2JG6TV7.pdf
Availability of VY2150K29U2JG6TV7
QUANTITY
VY2150K29U2JG6TV7 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2150K29U2JG6TV7
Internal Part NumberEIS-VY2150K29U2JG6TV7
SeriesVY2
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2150K29U2JG6TV7
Related LinksVY2150K2, VY2150K29U2JG6TV7 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2150K29U2JG6TV7 Details Description
Related parts for VY2150K29U2JG6TV7
CABLE 2COND 22AWG NAT SHLD 1000' datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 170MSPS 48-VQFN datasheet.pdf
IC ANLG CURR/VOLT OUT DVR 20VQFN datasheet.pdf
DAC 8BIT SGL SPI/VREF 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 63V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf