Vishay/BCcomponents VY2151K29Y5SG63V7
VY2151K29Y5SG63V7 picture photo
Mfg. Part Number
VY2151K29Y5SG63V7
Brief Description
CAP CER 150PF 440VAC Y5S RADIAL
Datasheet Download
VY2151K29Y5SG63V7.pdf
Availability of VY2151K29Y5SG63V7
QUANTITY
VY2151K29Y5SG63V7 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2151K29Y5SG63V7
Internal Part NumberEIS-VY2151K29Y5SG63V7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVY2.stp
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Elimination of Pb 26/Feb/2015
SeriesVY2
PackagingBulk
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5S
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2151K29Y5SG63V7
Related LinksVY2151K2, VY2151K29Y5SG63V7 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2151K29Y5SG63V7 Details Description
Related parts for VY2151K29Y5SG63V7
IC PLD 10MC 7.5NS 24SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 166 I/O 240HQFP datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 5V 50W OUT datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY INLET W/SWITCH 10A datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
FEED THRU CAP datasheet.pdf
RJI CABLE 4XAWG22/7 TORSHAN PP datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT PIN datasheet.pdf