Vishay/BCcomponents VY2151K29Y5SS63V5
VY2151K29Y5SS63V5 picture photo
Mfg. Part Number
VY2151K29Y5SS63V5
Brief Description
CAP CER 150PF 440VAC Y5S RADIAL
Datasheet Download
VY2151K29Y5SS63V5.pdf
Availability of VY2151K29Y5SS63V5
QUANTITY
VY2151K29Y5SS63V5 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2151K29Y5SS63V5
Internal Part NumberEIS-VY2151K29Y5SS63V5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVY Series Safety Capacitors
3D ModelVY2.stp
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Elimination of Pb 26/Feb/2015
SeriesVY2
PackagingBulk
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5S
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2151K29Y5SS63V5
Related LinksVY2151K2, VY2151K29Y5SS63V5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2151K29Y5SS63V5 Details Description
Related parts for VY2151K29Y5SS63V5
CONN FEM COAX 5W5 SLD CUP TIN datasheet.pdf
IC 200MHZ OP AMP VFB HS SOT23-6 datasheet.pdf
SSD 80GB 2.5" SATA datasheet.pdf
CAP CER 360PF 2.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SUPERVISOR LO/HI 2.25V SOT-26 datasheet.pdf
IC CBL DVR DUAL 3G HD/SD 16LLP datasheet.pdf
TERM BLCK RCPT 5POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
GRF4 APPLIANCE INLET FILTER 3A datasheet.pdf
CAP CER 12PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf