Vishay/BCcomponents VY2222M35Y5US6UV0
VY2222M35Y5US6UV0 picture photo
Mfg. Part Number
VY2222M35Y5US6UV0
Brief Description
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY2222M35Y5US6UV0.pdf
Availability of VY2222M35Y5US6UV0
QUANTITY
VY2222M35Y5US6UV0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2222M35Y5US6UV0
Internal Part NumberEIS-VY2222M35Y5US6UV0
3D ModelVY2.stp
Standard Package750
SeriesVY2
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2222M35Y5US6UV0
Related LinksVY2222M3, VY2222M35Y5US6UV0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2222M35Y5US6UV0 Details Description
Related parts for VY2222M35Y5US6UV0
TVS DIODE 130VWM 209VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 5.08MM datasheet.pdf
IC CPLD 640MC 10.21NS 25WLCSP datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 5.42K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
SWITCH LIM SPDT 10A ADJ ROD LEVR datasheet.pdf
381 TB SOCKET CLOSE RA datasheet.pdf
25POS M/M DUAL PRT C FILT 1300PF datasheet.pdf