Vishay/BCcomponents VY2331K29Y5SG6UV0
VY2331K29Y5SG6UV0 picture photo
Mfg. Part Number
VY2331K29Y5SG6UV0
Brief Description
CAP CER 330PF 440VAC Y5S RADIAL
Datasheet Download
VY2331K29Y5SG6UV0.pdf
Availability of VY2331K29Y5SG6UV0
QUANTITY
VY2331K29Y5SG6UV0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2331K29Y5SG6UV0
Internal Part NumberEIS-VY2331K29Y5SG6UV0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVY2.stp
Standard Package750
SeriesVY2
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5S
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2331K29Y5SG6UV0
Related LinksVY2331K2, VY2331K29Y5SG6UV0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2331K29Y5SG6UV0 Details Description
Related parts for VY2331K29Y5SG6UV0
CONN EDGECARD 14POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC CONTROLLER HOTSWAP ADJ 16SSOP datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT UVLO 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
37.5MM HS ASSY ULTE datasheet.pdf
K60816E TOOL KIT datasheet.pdf
FIXED IND 750NH 180MA 2.3 OHM datasheet.pdf