Vishay/BCcomponents VY2331K29Y5SS6TV5
VY2331K29Y5SS6TV5 picture photo
Mfg. Part Number
VY2331K29Y5SS6TV5
Brief Description
CAP CER 330PF 440VAC Y5S RADIAL
Datasheet Download
VY2331K29Y5SS6TV5.pdf
Availability of VY2331K29Y5SS6TV5
QUANTITY
VY2331K29Y5SS6TV5 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2331K29Y5SS6TV5
Internal Part NumberEIS-VY2331K29Y5SS6TV5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVY Series Safety Capacitors
3D ModelVY2.stp
Standard Package1,000
SeriesVY2
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5S
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2331K29Y5SS6TV5
Related LinksVY2331K2, VY2331K29Y5SS6TV5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2331K29Y5SS6TV5 Details Description
Related parts for VY2331K29Y5SS6TV5
FUSE HLDR BLADE 125V 15A PNL MNT datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 20A D2PAK datasheet.pdf
30AU DUAL QKE II LOW PRO datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 20NS 68PGA datasheet.pdf
IC BATT PROTECTION LI-ION 8MSOP datasheet.pdf
RELAY REED SPST 0.5A 5V datasheet.pdf
OSC MEMS 1.8432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 470 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
MF BMI RA HDR TIN 24CKT datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf