Vishay/BCcomponents VY2332M41Y5US6UV7A
VY2332M41Y5US6UV7A picture photo
Mfg. Part Number
VY2332M41Y5US6UV7A
Brief Description
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY2332M41Y5US6UV7A.pdf
Availability of VY2332M41Y5US6UV7A
QUANTITY
VY2332M41Y5US6UV7A Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2332M41Y5US6UV7A
Internal Part NumberEIS-VY2332M41Y5US6UV7A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVY Series Safety Capacitors
3D ModelVY2.stp
Standard Package2,000
SeriesVY2
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.413" Dia (10.50mm)
Height - Seated (Max)0.571" (14.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2332M41Y5US6UV7A
Related LinksVY2332M41, VY2332M41Y5US6UV7A Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2332M41Y5US6UV7A Details Description
Related parts for VY2332M41Y5US6UV7A
ROUND SPACER 0.171" NYLON 7/16" datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS .100" DL TIN datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 11POS STR GOLD datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 52.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 20.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS THROUGH RA SKT datasheet.pdf
PHOTODIODE PIN SV 950NM datasheet.pdf
IC PCIE RETIMER 8CH 100CABGA datasheet.pdf
IC OP AMP INSTR 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X5R 0805 datasheet.pdf