Vishay/BCcomponents VY2470K29U2JG6UV7
VY2470K29U2JG6UV7 picture photo
Mfg. Part Number
VY2470K29U2JG6UV7
Brief Description
CAP CER 47PF 440VAC U2J RADIAL
Datasheet Download
VY2470K29U2JG6UV7.pdf
Availability of VY2470K29U2JG6UV7
QUANTITY
VY2470K29U2JG6UV7 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2470K29U2JG6UV7
Internal Part NumberEIS-VY2470K29U2JG6UV7
SeriesVY2
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance47pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2470K29U2JG6UV7
Related LinksVY2470K2, VY2470K29U2JG6UV7 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2470K29U2JG6UV7 Details Description
Related parts for VY2470K29U2JG6UV7
RES SMD 2.15 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 0.71A 6TSSOP datasheet.pdf
TWIST LOK STANDOFF 1/2 X 1.28" datasheet.pdf
CONN STACKER 50POS 0.100" T/H datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5MM datasheet.pdf
CONN FIBER LC2 DUPLX 127UM datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.079 50 POS datasheet.pdf
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC DO221A datasheet.pdf
RES SMD 511K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
IC ROSA GEN II 40KM NEC F10013 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 8SRT datasheet.pdf