Vishay/BCcomponents VY2471M29Y5SG63V5
VY2471M29Y5SG63V5 picture photo
Mfg. Part Number
VY2471M29Y5SG63V5
Brief Description
CAP CER 470PF 440VAC Y5S RADIAL
Datasheet Download
VY2471M29Y5SG63V5.pdf
Availability of VY2471M29Y5SG63V5
QUANTITY
VY2471M29Y5SG63V5 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2471M29Y5SG63V5
Internal Part NumberEIS-VY2471M29Y5SG63V5
SeriesVY2
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5S
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2471M29Y5SG63V5
Related LinksVY2471M2, VY2471M29Y5SG63V5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2471M29Y5SG63V5 Details Description
Related parts for VY2471M29Y5SG63V5
LED AMBER DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES TEMP SENS 68 OHM 5% 1/32W datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN SLOTTED M4 datasheet.pdf
IC FIXED POINT DSP 144-BGA datasheet.pdf
CAP CER 369PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 487K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE A 10 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
2MM LATCH/EJECT HEADER 10 CONTAC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf