Vishay/BCcomponents VY2681M29Y5US63V7
VY2681M29Y5US63V7 picture photo
Mfg. Part Number
VY2681M29Y5US63V7
Brief Description
CAP CER 680PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY2681M29Y5US63V7.pdf
Availability of VY2681M29Y5US63V7
QUANTITY
VY2681M29Y5US63V7 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2681M29Y5US63V7
Internal Part NumberEIS-VY2681M29Y5US63V7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVY Series Safety Capacitors
3D ModelVY2.stp
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2681M29Y5US63V7
Related LinksVY2681M2, VY2681M29Y5US63V7 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2681M29Y5US63V7 Details Description
Related parts for VY2681M29Y5US63V7
IC FILTR 8TH ORDER LOWPASS 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CAP ARRAY 12PF 25V NP0 0504 datasheet.pdf
RIVET SNAP 0.455" NYLON BLACK datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 3.69A 26 MOHM datasheet.pdf
MINIFIT JR RA DR /PEGS 15AU V0 2 datasheet.pdf
HANDLE BLADE HOLDING 2" datasheet.pdf
MICRO 25C S 12" WHT datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf