AVX Corporation W1A23A220KAT2A
W1A23A220KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
W1A23A220KAT2A
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 22PF 25V NP0 0504
Datasheet Download
W1A23A220KAT2A.pdf
Availability of W1A23A220KAT2A
QUANTITY
W1A23A220KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of W1A23A220KAT2A
Internal Part NumberEIS-W1A23A220KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesIPC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors2
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0504 (1410 Metric)
Size / Dimension0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.026" (0.66mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W1A23A220KAT2A
Related LinksW1A23A2, W1A23A220KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
W1A23A220KAT2A Details Description
Related parts for W1A23A220KAT2A
IC MCU 8BIT 768B OTP 28SDIP datasheet.pdf
BAG ESD SHLD 18X24 METAL-IN GRN datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 22POS 1MM PCB datasheet.pdf
CAP CER 270PF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
RES 56K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
FILTER POWER LINE EMI 1A WIRE datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT JAM NUT 4POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 23.2K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
RES 40K OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf