AVX Corporation W1A23A270KAT2A
W1A23A270KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
W1A23A270KAT2A
Brief Description
CAP ARRAY 27PF 25V NP0 0504
Datasheet Download
W1A23A270KAT2A.pdf
Availability of W1A23A270KAT2A
QUANTITY
W1A23A270KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of W1A23A270KAT2A
Internal Part NumberEIS-W1A23A270KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0504 (1410 Metric)
Size / Dimension0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.026" (0.66mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W1A23A270KAT2A
Related LinksW1A23A2, W1A23A270KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
W1A23A270KAT2A Details Description
Related parts for W1A23A270KAT2A
CONN BNC JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2PF 100V 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 53.5VC DO222AA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 80.307 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
DESOLDERING GUN - EB-9000S datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 36PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf