AVX Corporation W1A2YA300KAT2A
W1A2YA300KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
W1A2YA300KAT2A
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 30PF 16V NP0 0504
Datasheet Download
W1A2YA300KAT2A.pdf
Availability of W1A2YA300KAT2A
QUANTITY
W1A2YA300KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of W1A2YA300KAT2A
Internal Part NumberEIS-W1A2YA300KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesIPC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors2
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0504 (1410 Metric)
Size / Dimension0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.026" (0.66mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W1A2YA300KAT2A
Related LinksW1A2YA3, W1A2YA300KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
W1A2YA300KAT2A Details Description
Related parts for W1A2YA300KAT2A
RES ARRAY 2 RES 27 OHM 0404 datasheet.pdf
IC POST AMP PECL LP LIMIT 10MSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
BATTERY CONTACT NEGATIVE SMD datasheet.pdf
MNTG PAD NYL datasheet.pdf
DISPLAY 570NM GRN 2DIG 0.3 TH datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 70MA 10 OHM SMD datasheet.pdf