TT Electronics/Welwyn W21-470RJI
W21-470RJI picture photo
Mfg. Part Number
W21-470RJI
Brief Description
RES 470 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
W21-470RJI.pdf
Availability of W21-470RJI
QUANTITY
W21-470RJI Order Process
Ship out your order
Specifications of W21-470RJI
Internal Part NumberEIS-W21-470RJI
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±75ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.220" Dia x 0.500" L (5.60mm x 12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W21-470RJI
Related LinksW21-4, W21-470RJI Datasheet, TT Electronics/Welwyn Distributor
W21-470RJI Details Description
Related parts for W21-470RJI
RES SMD 19.6K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 24 IN 16 OUT 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
ICL 40 OHM 20% 2A 18.415MM datasheet.pdf
F PLUG RG58 datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 REC datasheet.pdf
CONN CARDEDGE HSG datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 0.6-8V 4A 32W datasheet.pdf
CONN PCB 1POS datasheet.pdf
DIN STRAIGHT HEADER F datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf