Winbond Electronics Corp. W25Q32FVTCIG
W25Q32FVTCIG picture photo
Mfg. Part Number
W25Q32FVTCIG
Brief Description
SPIFLASH 32M-BIT 4KB UNIFORM SEC
Datasheet Download
W25Q32FVTCIG.pdf
Availability of W25Q32FVTCIG
QUANTITY
W25Q32FVTCIG Order Process
Ship out your order
Specifications of W25Q32FVTCIG
Internal Part NumberEIS-W25Q32FVTCIG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesSpiFlash®
PackagingTube
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size32M (4M x 8)
Speed104MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case24-TBGA
Supplier Device Package24-TFBGA (6x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W25Q32FVTCIG
Related LinksW25Q32, W25Q32FVTCIG Datasheet, Winbond Electronics Corp. Distributor
W25Q32FVTCIG Details Description
Related parts for W25Q32FVTCIG
IC FREQ SYNTH DUAL 24LAMINATECSP datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 21POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC POT DGTL QUAD 50K OHM 24TSSOP datasheet.pdf
Connector Header 3 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CARD EDGE 36POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 2.55 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 15POS TIN datasheet.pdf