Winbond Electronics Corp. W25Q32FWSTIG TR
W25Q32FWSTIG TR picture photo
Mfg. Part Number
W25Q32FWSTIG TR
Brief Description
SPIFLASH 1.8V 32M-BIT 4KB UNIFOR
Datasheet Download
W25Q32FWSTIG TR.pdf
Availability of W25Q32FWSTIG TR
QUANTITY
W25Q32FWSTIG TR Order Process
Ship out your order
Specifications of W25Q32FWSTIG TR
Internal Part NumberEIS-W25Q32FWSTIG TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesSpiFlash®
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size32M (4M x 8)
Speed104MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.65 V ~ 1.95 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Supplier Device Package8-VSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W25Q32FWSTIG TR
Related LinksW25Q32F, W25Q32FWSTIG TR Datasheet, Winbond Electronics Corp. Distributor
W25Q32FWSTIG TR Details Description
Related parts for W25Q32FWSTIG TR
CAP CER 150PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4 OHM 5% 12.5W datasheet.pdf
OSC XO 16.384MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
EYELET SHRINK TUBE ASSY LC CONN datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.1% 1W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
IC DSP FIXED-POINT 532FCBGA datasheet.pdf
BOARD FPGA NEXYS4 ARTIX-7 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.1V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf