Winbond Electronics Corp. W25X20VZPIG T&R
W25X20VZPIG T&R picture photo
Mfg. Part Number
W25X20VZPIG T&R
Brief Description
IC FLASH 2MBIT 75MHZ 8WSON
Datasheet Download
W25X20VZPIG T&R.pdf
Availability of W25X20VZPIG T&R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
W25X20VZPIG T&R Order Process
Ship out your order
Specifications of W25X20VZPIG T&R
Internal Part NumberEIS-W25X20VZPIG T&R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesSpiFlash®
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size2M (256K x 8)
Speed75MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-WDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-WSON (6x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W25X20VZPIG T&R
Related LinksW25X20V, W25X20VZPIG T&R Datasheet, Winbond Electronics Corp. Distributor
W25X20VZPIG T&R Details Description
Related parts for W25X20VZPIG T&R
KIT DESIGN LIU DS2148 3/5V T1/E1 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
LED 7-SEG 20MM CA GREEN RHD datasheet.pdf
RES 2.5 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 8.8A 8HVSON datasheet.pdf
IC MIXER 825-915MHZ 20TQFN datasheet.pdf
RES 18 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 332K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6700UF 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf