AVX Corporation W2A21A330KAT2A
W2A21A330KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
W2A21A330KAT2A
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 33PF 100V NP0 0508
Datasheet Download
W2A21A330KAT2A.pdf
Availability of W2A21A330KAT2A
QUANTITY
W2A21A330KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of W2A21A330KAT2A
Internal Part NumberEIS-W2A21A330KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesIPC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors2
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0508 (1220 Metric)
Size / Dimension0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.94mm)