AVX Corporation W2A25C103MAT2A
W2A25C103MAT2A picture photo
Mfg. Part Number
W2A25C103MAT2A
Brief Description
CAP ARRAY 10000PF 50V X7R 0508
Datasheet Download
W2A25C103MAT2A.pdf
Availability of W2A25C103MAT2A
QUANTITY
W2A25C103MAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of W2A25C103MAT2A
Internal Part NumberEIS-W2A25C103MAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors2
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0508 (1220 Metric)
Size / Dimension0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W2A25C103MAT2A
Related LinksW2A25C1, W2A25C103MAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
W2A25C103MAT2A Details Description
Related parts for W2A25C103MAT2A
IC XDCP QUAD 64-TAP 2.5K 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 10% 2312 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V SC70-6 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.9V 0.25A SOT23-5 datasheet.pdf
CABLE STR MALE-FEMALE 3POS 4M datasheet.pdf
RES 138K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .100 98POS DR LOW P datasheet.pdf